Skip to content

Konkurs „Lekcja dobrej historii”

Tylko do 22 września nauczyciele uczący w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu „Lekcja dobrej historii” organizowanego przez  Instytut Badań Edukacyjnych.

 

www.eduentuzjasci.pl
www.eduentuzjasci.pl

Już po raz trzeci Instytut Badań Edukacyjnych ogłosił konkurs „Lekcja dobrej historii”. To niezwykła szansa dla nauczycieli historii uczących tego przedmiotu w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej, aby podzielić się dobrymi praktykami ze swoimi koleżankami i kolegami w całej Polsce. W tym roku jury konkursowe pragnie nagrodzić nauczycieli, którzy w trakcie swoich lekcji kształtują wśród uczniów umiejętność interpretacji różnych typów źródeł, przez co skłaniają ich do spojrzenia na wydarzenia, procesy historyczne i ludzi z różnych perspektyw.

Aby zgłosić swoją lekcję w konkursie, należy zapoznać się regulaminem oraz  wypełnić do 22 września 2014 r. formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie http://eduentuzjasci.pl/konkursldh.html. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 26 września 2014 r. Uroczyste wręczenie nagród, spotkanie laureatów i warsztaty edukacyjne odbędą się 16 – 17 października.

Instytut Badań Edukacyjnych w ramach konkursu „Lekcja dobrej historii” poszukuje nie tylko nauczycieli, ale również szkół, gdzie uczy się historii z pasją, ciekawie i na wysokim poziomie. Dla nich zorganizowano konkurs „Szkoła z lekcją dobrej historii”. Placówki, które wezmą udział w konkursie, zostaną wpisane na stronę IBE,  aby ułatwić poszukiwanie szkół z wysokim poziomem nauczania historii uczniom szczególnie zainteresowanym tym przedmiotem. Ponadto otrzymają specjalny certyfikat oraz będą mogły używać graficznej sygnatury „Szkoła z dobrą lekcją historii” na swoich stronach internetowych i materiałach promocyjnych. Więcej informacji na temat konkursu dla szkół znajdziecie na stronie: http://eduentuzjasci.pl/szkolaldh.

Zarówno szkoły, jak i nauczycieli zapraszamy do udziału w konkursach.

plakat_IBE_LDH