Skip to content

Portal otwarty dla nauczycieli

Co nowego w dziale „Kącik nauczycielski”?

Gdy zaczynaliśmy przygodę z tym portalem, wraz z Łukaszem Kępskim (który wówczas zaczynał przygodę jako nauczyciel) stwierdziliśmy, że super byłoby na naszym portalu publikować teksty o uczeniu historii. Wyszło jak wyszło, czyli ogólnie nie wyszło. Jednak teraz ja od półtora roku rozpoczęłam przygodę z nauczaniem i uznałam, że dobrze byłoby wskrzesić ten pomysł.

 

CC0 Public Domain

 

 

Mam świadomość także, że nie pozjadałam wszystkich rozumów, a 5 lat studiów plus ukończone studia doktoranckie nie dają mi stuprocentowej racji w kwestii tego, jak uczyć. Przygotowując się do lekcji, wertuję Internet, szukając inspiracji lub kombinuję jaką aplikację stworzyć, by zaciekawić uczniów. Często ląduję na stronie dotyczącej kreatywnej pedagogiki, lecz tam rzadko są rzeczy, które stricte można wykorzystać na lekcji historii. A czasami jednak siedzę i myślę: w jaki fajny sposób „sprzedać” uczniom powstania w XIX wieku lub temat o Biskupinie. Brakuje mi takiego miejsca w Internecie i dlatego chciałabym dać szansę nauczycielom historii – i tym z mniejszym, jak i oczywiście większym stażem pracy i doświadczeń – dzielenia się pomysłami.

 

Jeśli macie ochotę podzielić się swoimi pomysłami na lekcje lub zajęcia dodatkowe, zaproponować karty pracy lub gry czy aplikacje, ta strona jest dla Was otwarta. Zapraszam do dzielenia się Waszym doświadczeniem. Sądzę, że każdy może z tego skorzystać. Teksty można wysyłać na nasz mail: redakcja@o-historii.pl

 

Będziemy także starali się proponować ciekawe książki dla uczniów, recenzować gry planszowe oraz przedstawiać interesujące strony internetowe, które można wykorzystać na lekcji lub podczas prac nad większym projektem.