Skip to content

Redakcja

Portal o-historii.pl jest tworzony z myślą o dużych i małych, o kochających historię i o tych, którzy jakoś nie pałają do niej miłością (z myślą, że zmienią zdanie), o nauczycielach i uczniach, o muzealnikach, o ludziach działających w grupach rekonstrukcyjnych i o jeszcze innych osobach… Ta strona to początek. Zachęcamy do współpracy z nami, gdyż nie zamykamy się tylko na te działy, ale jeszcze mamy coś w zanadrzu.

 

Gdy chcesz z nami współpracować, opublikować tekst, zgłosić wydarzenie, nawiązać współpracę etc., prosimy o kontakt mailowy:

redakcja@o-historii.pl

ISSN 2354-0176

 

 

REDAKCJA:

Ania Krygier – redaktor naczelna

Kocha góry, choć pochodzi z Mazur. Obecnie czas spędza wśród murów toruńskiej uczelni (ale tej związanej z Mikołajem Kopernikiem). Inicjatorka powstania koła o długiej nazwie – Międzywydziałowego Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego Dziennikarstwa Historycznego. Pracoholik. Momentami pesymistka. Uwielbiająca malarstwo, zwłaszcza impresjonizm. Czasami sięga po aparat fotograficzny, by uchwycić coś na karcie SD. Lubi czytać książki. A dobrym filmem nie pogardzi (w tym anime i filmami z serii Marvela). A i jeszcze kocha gotować, a jak innym to smakuje, to jest wtedy szczęśliwa (w szczególności zaprasza na ciasta i ciasteczka). Na naszej stronie będzie publikować – jak sama to określa – „dziwne” artykuły, ale już niebawem  przekonacie się sami. Choć możliwe, że napisze coś poważnego.

 

Łukasz Kępski – zastępca redaktora naczelnego

historyk, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nauczyciel w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim oraz pracownik Żuławskiego Parku Historycznego. W wolnych chwilach, których jest zdecydowanie  za mało współpracuje z Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie. Interesuje się przede wszystkim historią wczesonowożytną i szeroko rozumianą kulturą pamięci. Ciągle poszukuje nowych rozwiązań, aby połączyć historię z nowymi technologiami.

 

Mateusz Zmudziński -szef działu Archiwistyka

Archiwista, doktorant w Zakładzie Archiwistyki UMK. Zainteresowania naukowe oscylują wokół archiwistyki kościelnej, zasad gromadzenia i opracowania zasobu archiwalnego. Członek Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych i Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Prywatnie poświęca czas na organizowanie wyjazdów naukowych dla miłośników historii. Uwielbia słodycze, ale czuje konieczność ich ograniczania.

 

Leszek Koziatek – szef działu IT

 

Iga Wiśniewska – szef działu korekty

Studentka edytorstwa. Uwielbia uświadamiać wszystkich, że mówi się wziąć (bo nie braść), w cudzysłowie (bo nie w rowiu), a telewizor się włącza, a nie włancza. Pochodzi z Kielc, studiuje w Lublinie. Miłośniczka kultury rosyjskiej i wysokich temperatur.

 

Graficy:

Katarzyna „Bojkot” Bojkowska

Mateusz Redlin

 

 

Współpracownicy:

Natalia Bielińska

Magdalena Dąbrowska

Karolina Kobylska

Tomasz Jacek Lis

Paweł Łyziński

Marcin Maryniak

Dawid Pawłowski

Dawid Rogoziński

Wojciech Siudek

Mikołaj Tomaszewski

Sandra Tomczak

 

 

Wydawca:

Anna Krygier