Skip to content

Szkolenie dla nauczycieli i regionalistów Żuławy. Lubię to!

Czy chcielibyście przeżyć niezwykłą przygodę, zdobyć niesamowite doświadczenie i wiedzę, która pomoże wam w codziennej pracy, a w dodatku odkryjecie tajemnice Delty Wisły.   Szkolenie w ramach projektu „Żuławy. Lubię to!” jest przewidziane właśnie dla Was.

140813 logo z łapka nie facebookową kopia

Projekt „Żuławy. Lubię to!” to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski. W ciągu dwóch lat jego trwania realizatorzy zakładają stworzenie portalu poświęconego historii i dziedzictwu kulturowemu tego niezwykle ciekawego regionu. Chcą przeprowadzić ankiety, badania oraz wywiady z mieszkańcami dotyczące tożsamości lokalnej. W projekcie znalazło się również coś dla nauczycieli i młodzieży, a mianowicie w wyniku prac nad projektem powstaną nowoczesne narzędzia do edukacji regionalnej, z których będą mogli korzystać zarówno nauczyciele, jak i osoby związane z edukacją pozaformalną. Wierzymy, że już w najbliższym czasie zaprezentujemy wam pierwsze wyniki prac nad projektem.

A tym czasem serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli i regionalistów na trzydniowe szkolenie w ramach realizowanego przez Klub Nowodworski projektu „Żuławy. Lubię to!”. Odbędzie się ono w Żuławskim Parku Historycznym w dwóch terminach:

  • 27 – 29 sierpnia 2014 r.
  • 26 – 28 września 2014 r.

W trakcie spotkań doświadczeni trenerzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą z zakresu: warsztatu pracy historyka regionalisty, socjologa oraz tego jak skutecznie promować region i tworzyć kampanie reklamowe. Warsztaty z edukacji medialnej, technik informacyjno-komunikacyjnych oraz wykorzystania nowoczesnych źródeł informacji to doskonała możliwość dla osób związanych z edukacją, aby wzbogacić swój warsztat pracy o nowe metody.  Szczegółowy program szkolenia znajduje się poniżej.

Celem szkolenia jest stworzenie grupy regionalnych liderów z zakresu dziedzictwa kulturowego, którzy wspólnie z młodzieżą oraz członkami Klubu Nowodworskiego będą współpracować przy realizacji poszczególnych zadań w ramach projektu „Żuławy. Lubię to.” Zakłada on m.in. przeprowadzenie badań ankietowych, zebranie i skatalogowanie istniejącego materiału dotyczącego dziedzictwa kulturowego Żuław, stworzenie portalu internetowego poświęconego największym atutom regionu, oraz opracowanie narzędzi do edukacji regionalnej dla nauczycieli, edukatorów muzealnych i animatorów kultury. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie Żuławskiego Parku Historycznego.

Osoby chętne do udziału w szkoleniu w pierwszym terminie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do dnia 24 sierpnia 2014 r. na adres e-mail: biuro@klubnowodworski.pl. Szczegółowych informacji na temat szkolenia udzielają Mariola Mika (biuro@klubnowodworski.pl) oraz Łukasz Kępski (lkepski@klubnowodworski.pl) telefon kontaktowy 55 2475733.  Liczba uczestników szkolenia jest ograniczona.

Projekt „Żuławy. Lubię to!” realizowany jest przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego –Klub Nowodworski  w partnerstwie z Zespołem Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim i Zespołem Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, Gmina Cedry Wielkie oraz Cedrowym Dworkiem przy wsparciu finansowym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej